Menu

Wycieczka do Warszawy

GRECKA PRZYGODA Z PRZEBOJAMI GRUPY ABBA ORAZ NAUKA POŁĄCZONA Z ZABAWĄ

 

26 lutego 2015 r. już po raz drugi klasa III TŻ/H pojechała do Teatru Muzycznego ROMA do Warszawy, tym razem na musical MAMMA MIA!
Musical MAMMA MIA! to światowy fenomen teatralny i wielki sukces musicalowej sceny.

 

 

Jedną z atrakcji musicalu są piosenki ABBY, jak m.in. „Super Trouper”, „Dancing Queen”, „SOS” czy tytułowa „Mamma Mia”. Jest to spektakl, który działa na dwa pokolenia: młodsi widzowie mogą utożsamić się z młodymi bohaterami, starsi widzowie mają pokolenia ojców i matek. Piosenki są zgrabnie wplecione we wzruszającą i zabawną fabułę: dwudziestoletnia Sophie, próbująca się dowiedzieć, kto jest jej ojcem, ożywia przeszłość Donny, swojej samotnej, młodej mamy – wszystko w pięknej scenerii urokliwej greckiej wysepki!

 

 

Choreografia jest dopracowana do granic możliwości. Liczny zespół prezentuje doskonałe sceniczne zgranie. Obserwowaliśmy nie tylko popisy, podskoki czy różne tańce. Kolorowe oświetlenie, bijące po oczach lasery, dymy, dodatkowe efekty dźwiękowe oraz wizualne na telebimach – wszystkie te elementy idealnie do siebie pasowały, tworząc bardzo spójną całość.

 

 

A zakończenie musicalu „powaliło na kolana”, kiedy to cały zespół wykonał wraz z widzami wiązankę hitów: „Mamma Mia!”, „Dancing Queen” i „Waterloo”. 
Odwiedziliśmy również Centrum Nauki im. Mikołaja Kopernika w Warszawie.

 

 

Centrum jest miejscem, które przenosi w inny wymiar. Zachwyca, zaskakuje, a przy tym „infekuje” chęcią poznawania, odkrywania, poszukiwania i myślenia. Nie ważne ile masz lat, w tym miejscu każdy jest odkrywcą.

 

 

Nauka połączona z zabawą, nawet dorośli wiele mogą się tu dowiedzieć. Wszystkiego można dotknąć, przesunąć, opukać, doświadczyć. Elementów wystawy jest mnóstwo. Można porobić doświadczenia, pobawić się klockami, poeksperymentować ze światłem i złudzeniami optycznymi. Dla każdego, coś miłego. Wzrok przykuwają eksponaty zgromadzone na pierwszym piętrze. Jest to wystawa poświęcona robotyce (super zabawa mechanicznym ramieniem – gdzie można poczuć się jak Terminator), mechanice i dźwiękom, człowiekowi (budowa i mechanika ciała ludzkiego) oraz prądowi elektrycznemu.

 

 

Uczestnictwo w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik a przede wszystlim w musicalu „Mamma Mia!” było niesamowitym przeżyciem. Katharsis… Oczyszczenie… Uśmiech na twarzy… Świadomość, że ten dzień zapamiętam na długo… Przekonanie, że pewnie to nie jest ostatni raz, gdy oglądam ten musical czy zwiedzam Centrum Nauki.

 

 

Po spektaklu pytałam jeszcze kilka osób, czy podobał im się musical. Nie było nikogo, kto by zaprzeczył. I niech to będzie najlepszą recenzją. Polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli tego musicalu!

 

 

mgr Jolanta Walaszczyk

 

 

 

 

 

 

 

więcej zdjęć znajduje się w fotogalerii