Menu

Jak przygoda to tylko w Warszawie! 8 czerwca 2017 r. uczniowie Technikum Szafera wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy.

 

8 czerwca 2017 r. uczniowie Technikum Szafera wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy.

W wycieczce wzięło udział łącznie 28 uczniów i 5 opiekunów.

 

 

Pierwszym punktem zwiedzania było Centrum Nauki Kopernik, które jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium. To, co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do największych atrakcji CNK należy planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansów odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu, w głębi oceanu lub w środku wulkanu. Podczas specjalnego seansu mogą się nawet cofnąć do początków życia na Ziemi. I my to wszystko widzieliśmy uczestnicząc w pokazie „Halo Ziemia”.

Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Historii Żydów Polskich. POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską.

Wisienką na torcie okazał się musical „Mamma Mia!”, który obejrzeliśmy w Teatrze Muzycznym ROMA. MAMMA MIA! to komedia romantyczna, opowiadająca o marzeniach i ambicjach dziewczyny z lat 70. i z lat 90. Są to matka i córka. Dzięki magicznym opowieściom zawartym w piosenkach grupy ABBA spędziliśmy niesamowity wieczór. Musical wywarł na nas ogromne wrażenie. Bawiliśmy się świetnie! A najlepsze było na koniec musicalu, kiedy to cały zespół wykonał wraz z widzami wiązankę hitów: „Mamma Mia!”, „Dancing Queen” oraz „Waterloo”.

 

 

8 czerwca przeżyliśmy wspaniałą przygodę i to właśnie w Warszawie.

Jolanta Walaszczyk