Menu

Międzynarodowy Dzień Sprzątania Biurka

Międzynarodowy Dzień Sprzątania Biurka obchodzimy  10 stycznia 2018,

wprowadziła go do naszego kalendarza Korporacja Sprzedawców Wyrobów  Środków Czyszczących.

Dzień ten powinien stać się świętem znacznie bardziej popularnym

 

 

Stare dokumenty, nieaktualne post-ity, grube warstwy kurzu na wszystkim, czego dawno nie używamy, brudne monitory i kubki pokryte osadem z herbaty – tak wygląda wiele biurek na całym świecie.

 

Dziś nadarza się wyjątkowa okazja, by zmienić ten stan rzeczy i posprzątać: wytrząsnąć okruchy kanapek spomiędzy klawiszy klawiatury, posegregować dokumenty i wyrzucić niepotrzebne rzeczy a nieużywane schować

 

Międzynarodowy Dzień Sprzątania Biurka to tzw. święto specjalne i obchodzone jest w 43 krajach świata. To naprawdę świetna okazja do tego, by wraz z początkiem roku nabrać nowych, świeżych sił do pracy. Według zasad Feng Shui stare, niepotrzebne rzeczy, zalegające w miejscach, w których przebywamy, blokują naszą zdolność do racjonalnego i twórczego myślenia.

 

Oto kilka prostych wskazówek, jak celebrować Dzień Sprzątania Biurka:

  • wyrzuć wysychające ciastka, wczorajszą drożdżówkę i stare draże, które leżą pod niepotrzebnymi również wydrukami sprzed dwóch miesięcy

  • na biurku zostaw tylko te rzeczy, których używasz codziennie i bez których nie możesz się obejść; resztę włóż do szuflady, organizując podobne rzeczy w konkretnych miejscach (np. dokumenty razem, spinacze z taśmą klejącą i nożyczkami itp.)

  • oczyść centrum – tutaj jest potrzebna do pracy przestrzeń

 

Jacek Bryła

Wasz admin