27 kwietnia 2018 roku nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły

„Wczoraj zabrzmiał pierwszy dzwonek, dzisiaj czas rozłączyć losy”

27 kwietnia 2018 roku nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły- uczniów klasy czwartej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Hotelarstwa. Na uroczystości zakończenia gościliśmy pana Jana Miarzyńskiego -Członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Częstochowie, Przewodniczącą Rady Rodziców Małgorzatę Paul oraz rodziców uczniów kończących szkolę.

Część oficjalna rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego, po którym głos zabrał Dyrektor „Szafera”- pan Dariusz Ciuk, który serdecznie powitał zgromadzonych Gości, Grono Pedagogiczne oraz młodzież. Następnie wraz z wychowawca klasy czwartej panią Katarzyną Kowacką wręczył nagrodę Agacie Teperskiej za świadectwo ukończenia  szkoły z wyróżnieniem. Jak co roku wręczono również wiele nagród książkowych tym pośród młodzieży,  którzy pracowali na rzecz Samorządu Szkolnego, Szkolnego Koła Wolontariatu, zdobyli wyróżnienia w dyscyplinach sportowych. Słowa pożegnania w imieniu odchodzących uczniów wygłosili Katarzyna Flak i Kamil Dziurkowski.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą w tym roku przygotowali uczniowie klasy trzeciej Technik Organizacji Reklamy i Technik Żywienia i Usług gastronomicznych pod kierownictwem wychowawczyni Anny Iłczyk. Galę profesjonalnie poprowadziły Katarzyna Słabosz i Natalia Kurzyk- uczennice klasy trzeciej. Wystąpił oczywiście szkolny Kabaret a całości dopełniły piosenki w wykonaniu Katarzyny Słabosz i Krystiana Fajera.

Na koniec przyszedł czas na życzenia dla absolwentów. Młodsi koledzy życzyli starszym pomyślności podczas egzaminów maturalnych, powodzenia i wytrwałości w życiu prywatnym, pogody ducha nawet w najtrudniejszych sytuacjach, trafnych decyzji i odpowiedzialnych wyborów. Jako motto dla kolegów przywołali słowa Wielkiego Polaka, Jana Pawła II, który powiedział ludziom młodym: ” Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam- każdy, każda”.

Po uroczystości klasa maturalna udała się z wychowawczynią do wyznaczonej sali, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Akademia była niezwykle udana, co potwierdzili wszyscy zebrani.