24 maja ulice Częstochowy były różowe. To za sprawą ósmego już Marszu Różowej Wstążki

Kilkadziesiąt kobiet i mężczyzn przeszło w marszu, który ma przypominać o profilaktyce raka piersi

24 maja ulice Częstochowy były różowe. To za sprawą ósmego już Marszu Różowej Wstążki, który poprzedziła prelekcja w Domu Kupieckim. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami Beata Kowalską oraz Magdaleną Śliwińską również uczestniczyli w tym wydarzeniu.  Marsz ma za zadanie przypominać kobietom o konieczności badania się i profilaktyce raka piersi. – Lepiej jest zapobiegać niż leczyć – To ważna sprawa dla nas kobiet i musimy o nią dbać.

Marsz rozpoczął się na placu Daszyńskiego, skąd przeszedł alejami na plac Biegańskiego gdzie kobiety mogły wykonać badania profilaktyczne m.in. USG piesi, USG tarczycy, Cytologię .

Tego dnia, oprócz bezpłatnych badań prezentowany był specjalny program artystyczny dedykowany wszystkim mamom, a w nim m.in. występ Mateusza Łyszczarza ucznia naszej szkoły, który wcielił się w Zenka Martyniuka.