Białostocki TEATR FORMA w Zespole Szkół w Złotym Potoku

13 listopada 2018 r. uczniowie z Zespołu Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku z inicjatywy nauczycieli języka polskiego: pani Jolanty Walaszczyk i pani Anny Iłczyk, obejrzeli spektakl Dziady cz.III (fragmenty,) który wystawił Białostocki Teatr FORMA.

 

 

Teatr FORMA to teatr objazdowy, który od 10 lat specjalizuje się w wystawianiu spektakli teatralnych dla młodzieży szkolnej: podstawowej i ponadpodstawowej. Teatr stworzył szeroki repertuar lektur, by sprostać oczekiwaniom zarówno młodzieży, jak i nauczycieli.

 

 

Aktorzy z Białegostoku zaprezentowali 45 minutowy spektakl z udziałem karykaturalnych masek , rekwizytów oraz scenografii przedstawiającej celę więzienną czy salon warszawski. Sytuacje zainscenizowane przez aktorów białostockiej sceny miały wprowadzić widzów w najważniejsze zagadnienie „Dziadów”. Uważamy, iż aktorzy zrobili to wspaniale. Ciężko bowiem wystawić tak trudną sztukę, aby nią zainspirować młodzież. Aktorom z Teatru Forma to się udało. A forma przekazu, jaką nam zaproponowali okazała się ciekawym sposobem przybliżenia uczniom tematyki lektury szkolnej.

Jolanta Walaszczyk