Nowe oblicze Biblioteki Szafera

Biblioteki nie tylko nie odchodzą „do lamusa” , ale cały czas zmieniają swoje oblicze. Przykładem tego jest Biblioteka Zespołu Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku.

W dobie multimediów i cyfrowego przekazu wydawać by się mogło, że książka to już przeżytek. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, bowiem, że nadal dużo osób korzysta z ogólnodostępnych księgozbiorów. A szelest przerzucanych kartek, zapach farby drukarskiej, czy emocje towarzyszące czytaniu sprawiają, że niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej życia.

Biblioteka w naszej szkole przeszła ogromną zmianę. Zakupiono nowe regały na książki, nową ladę biblioteczną, piękne czerwone fotele z okrągłymi stolikami do czytania lub pisania. Niemałe emocje wzbudza również fototapeta umieszczona na głównej ścianie biblioteki, która wprowadza czytelników we włoski klimat.

Aby biblioteka stała się nowoczesnym, wielofunkcyjnym centrum informacyjnym, zakupiono  sprzęt komputerowy: laptop, rzutnik i ekran.

Również księgozbiór biblioteki został wzbogacony o prawie 200 nowych pozycji książkowych z literatury pięknej. Środki na zakup tych książek biblioteka uzyskała z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej przestrzeni i łatwiejszy dostęp do księgozbioru zapewniają duży komfort pracy w nowoczesnym otoczeniu.

Wystrój wnętrza biblioteki był tworzony z myślą o młodzieży, która z niej korzysta. Jesteśmy przekonani, że nowe oblicze biblioteki przyciągnie rzeszę nowych czytelników.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytajmy kochani, bo dobra literatura łączy ludzi!

Jolanta Walaszczyk