Menu

Już po raz XI 23 maja br., ulicami Częstochowy przeszedł Marsz Różowej Wstążki organizowany przez Częstochowskie Stowarzyszenie Amazonki.

Nie mogło nas zabraknąć na tym, kolejnym zresztą dla nas Marszu, pomimo niezachęcającej pogody, gdyż doceniamy cele przyświecające tej akcji: propagowanie wiedzy o zdrowiu, szczególnie o niebezpieczeństwie chorób piersi, jak również zachęcanie kobiet do badań profilaktycznych. Jeśli chodzi o badania profilaktyczne, można było z nich skorzystać w mammobusie i cytobusie.

Dodatkowo można było również skorzystać z badań USG piersi oraz tarczycy, jak również wziąć udział w debacie, która odbyła się w ratuszu pod hasłem „Razem zadbajmy o nasze zdrowie”.

Jak widać po wydłużających się co roku kolejkach do wybranych badań, akcja spełnia swoje założenia.

Oprawę artystyczną akcji zapewniały występy Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”, Tancerze z Konopisk, Zespół „Walentynki”, Barbara Anna Wierzbicka oraz nasz uczeń Mateusz Łyszczarz.

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, humoru uczestnikom Marszu nie mogły zepsuć ani niekorzystne warunki atmosferyczne (zimno, mokro), ani długie kolejki do wybranych badań profilaktycznych. Mateuszowi udało się nawet porwać do wspólnego tańca grupę uczestniczek Marszu.

Beata Kowalska i Magdalena Śliwińska