12 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Odzyskania Niepodległości. Hasłem przewodnim tegorocznego koncertu były słowa Józefa Piłsudskiego „Czynem zbrojnym budzili Polskę…”.

Czynem zbrojnym budzili Polskę…”

12 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Odzyskania Niepodległości.

Hasłem przewodnim tegorocznego koncertu były słowa Józefa Piłsudskiego „Czynem zbrojnym budzili Polskę…”.

Koncert przygotowali uczniowie klas I-IV pod kierunkiem nauczycieli: p. K. Kowackiej, p. J. Walaszczyk i p. B. Wójcik. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy IV- Małgorzata Kulej i Anna Sokół. Nad oprawą dźwiękową czuwał Dawid Pawula z kl. III.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie poprzez wspólne śpiewanie przenieśliśmy się w czasie. Usłyszeliśmy następujące pieśni patriotyczne:

Przybyli ułani

oraz współczesne interpretacje wolności: Mury, Miasto 44, Sen o Warszawie czy Dziewczyna z granatem w ręku…

Na koniec zaśpiewaliśmy wspólnie Rotę.

Szkolnym koncertem uczciliśmy listopadowe obchody odzyskania niepodległości, które symbolizują miłość do Polski, przypominają jej burzliwe dzieje, walkę o wolność – są symbolem bohaterstwa i męstwa wielu pokoleń Polaków.

My nie zapominamy o bohaterach, dzięki którym możemy żyć w wolnej Ojczyźnie, dlatego oddaliśmy im hołd. Poprzez pieśni przypomnieliśmy sobie , jak wyglądała droga naszej ukochanej Ojczyzny do wolności.

Jolanta Walaszczyk