Menu

Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych w Częstochowie

W dniach od 27.11.2017 do 01.12.2017 r. w Częstochowie odbył się Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych, na którym nasza szkoła prezentowała gimnazjalistom kierunki kształcenia, które można zdobyć w naszej szkole.

Bardzo dużym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyły się quizy, a szczególnie dotyczący zawodu Technik Żywienia.

 

najpiękniejsze tancerki na Targach:

 

nasze stoisko i carving na żywo:

 

pierwszoklasiści dzielnie prezentowali szkołę:

 

TYDZIEN LOKALNYCH BRANŻ ZAWODOWYCH

Zespół Szkół im. Władysława Szafera w Złotym Potoku brał udział w Tygodniu Lokalnych Branż Zawodowych, który odbył się w dniach 27.11.2017 – 01.12.2017 r. w Parku Przemysłowo-Technologicznym w Częstochowie.

Celem tego przedsięwzięcia była przede wszystkim: prezentacja branż zawodowych

( zawodów) obecnych w lokalnej edukacji i na lokalnym rynku pracy, popularyzacja kształcenia zawodowego i technicznego, popularyzacja ścieżek edukacyjnych prowadzących do zdobycia kwalifikacji w zawodach ważnych/potrzebnych na lokalnym rynku pracy oraz popularyzacja instytucji kształcących w zawodach (szkól zawodowych, techników, szkół policealnych, szkół wyższych technicznych).

Adresatami TLBZ byli uczniowie gimnazjum i 7 klasy szkoły podstawowej.

Branże i zawody prezentowane były w postaci krótkich prezentacji filmowych, czynności zawodowych na stanowiskach pracy w przedsiębiorstwach i firmach, ćwiczeniach praktycznych dla uczniów gimnazjów oraz informacjach o szkołach kształcących w zawodach.

28-29.11.2017 była prezentowana branża usług osobistych i branża gastronomiczna. Nasza szkoła prezentowała takie zawody jak:. technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik organizacji reklamy a w czwartek 30.11.2017– branża usług IT, branża mechaniczna, branża elektryczno-elektroniczna, branża kształtowania środowiska i branża lotnicza. My promowaliśmy technika architektury krajobrazu.

Nasze stanowiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a to za sprawą wielu niespodzianek przygotowanych dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej przez naszych nauczycieli w postaci: quizów, krzyżówek, konkursu w którym nagrodą były vouchery do Cinema City w Częstochowie, słodkiego poczęstunku – pierniczków ręcznie zdobionych przez naszych uczniów oraz roślin, które były nagrodą na stanowisku technika architektury krajobrazu.

Podczas TLBZ nasi uczniowie zaprezentowali również swoje umiejętności taneczne (wystąpił nasz zespół „Szaferki”) i wokalne- Mateusz Łyszczarz i Krystian Fajer.

 

Jolanta Walaszczyk