Menu

Miłośnicy zwierząt w naszej szkole

 

Miłośnicy zwierząt w naszej szkole

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w akcję pozyskiwania środków na zakup karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt, która przebiegała pod hasłami: „Opuszczone zwierzęta czekają na Twoją pomoc” – „Ciasteczkowa paczka dla szczeniaczka”. Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy przygotowali słodkie wypieki. Ofiarodawcami tych specjałów są: Marcel Kowalczyk z klasy IV TH – biszkoptowe ciasto kokosowe, Ewelina Michalik z klasy III TŻiUG – sernik na zimno, Kinga Nabiałek z klasy IV TH – sernik z bitą śmietaną, Aleksandra Osińska z klasy III TŻiUG – ciasto jogurtowe, Agata Teperska z klasy IV TŻiUG – piernik oraz Nicole Wojciechowicz z klasy IV TH – ciasto „malinowa chmurka”. Działania marketingowe: Katarzyna Flak, Kamil Dziurkowski z klasy IV TŻiUG. Niezaprzeczalnymi liderami akcji są uczniowie klasy IV TH/TŻiUG zarówno w ilości przygotowanych „pyszności” jak i środków uzyskanych z ich sprzedaży. Na wyróżnienie zasługują również uczniowie klasy I TŻiUG/TAK. Jak zwykle w przypadku podobnych zbiórek mogliśmy liczyć na hojność pracowników naszej szkoły. Uzyskane środki w kwocie 185 zł zostaną przeznaczone na zakup karmy dla zwierząt, którą szkoła przekaże w styczniu do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Dziś 5 grudnia w Dniu Wolontariusza nasza społeczność szkolna pokazała, że nie obca jest jej idea pracy społecznej na rzecz potrzebujących, „naszych braci mniejszych”. Raz jeszcze dziękując wszystkim darczyńcom, przypominamy, że zbiórka karmy mokrej i suchej dla psów i kotów, misek, koców trwa nadal – do końca stycznia 2018 roku.

Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach!

Szkolne Koło Wolontariatu Samorząd Uczniowski