Menu

Prezentacja stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych

Prezentacja Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych

w Szkole Podstawowej w Piasku

Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Gmina Janów, Powiat Częstochowski oraz Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich byli organizatorami Prezentacji Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych, która odbyła się 16 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Piasku.

Patronat honorowy objęli: J.E. Biskup Antoni Długosz, Starosta Powiatu Częstochowskiego Krzysztof Smela, Wójt Gminy Janów Joanna Ścigaj.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Piasku Koła Gospodyń Wiejskich z gmin: Dąbrowa Zielona, Janów, Mstów, Olsztyn, Poczesna oraz Jurajski Klub Seniora wystawili pięknie przybrane świątecznie stoły z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi i bożonarodzeniowymi.

W spotkaniu wzięli również udział wystawcy, którzy prezentowali piękne, ręcznie wykonane ozdoby i świąteczne stroiki. Wśród nich znalazła się nasza szkoła. Stoisko Zespołu Szkół im. Władysława Szafera zachwycało wypiekami bożonarodzeniowymi, wykonanymi przez uczniów technikum żywienia oraz stroikami świątecznymi przygotowanymi przez uczniów technikum architektury krajobrazu. Domki z piernika rozeszły się na pokazie jak ciepłe bułeczki a i ozdoby świąteczne zapierały dech w piersiach.

W promocji naszego stoiska byli zaangażowani następujący nauczyciele: Bożena Cegieła, Katarzyna Kowacka, Jolanta Walaszczyk i Iwona Cykowska.

W świąteczny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru im. Zygmunta Krasińskiego pod dyrekcją Danuty Leszczyńskiej oraz kolędy w wykonaniu zespołów reprezentujących poszczególne koła i gminy.

Jolanta Walaszczyk